



| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Tube |
| RoHS | Compliant |
| Min Input Voltage | 8 V |
| Output Current | 2 A |
| Output Voltage | Adjustable |
| Output Type | Adjustable |
| Quiescent Current | 5 µA |
| Topology | Flyback |
| Switching Frequency | 72 kHz |
| Max Input Voltage | 25 V |
| Number of Outputs | 1 |
Stock: 785
Distributors
pcbx
Unit Price$0.21715
Ext.Price$0.21715
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.21715 | $0.21715 |
| 10 | $0.19612 | $1.96120 |
| 50 | $0.17712 | $8.85600 |
| 100 | $0.16439 | $16.43900 |
| 500 | $0.15258 | $76.29000 |
| 1000 | $0.14955 | $149.55000 |
| 3000 | $0.14658 | $439.74000 |
| 5000 | $0.14367 | $718.35000 |
